У петак је одржана шеста седница Скупштине Општине Коцељева на чијем се дневном реду нашло 28 тачака. Велики број њих односио се, између осталог, на извештаје о раду образовних установа за претходну и планове за текућу школску годину. Разрешени су и именовани чланови управних, надзорних и школских одбора образовних, социјалне и установе културе. Предмет дискусије биле су и одлуке које уређују област локалних пореза, као и Одлука о измени Одлуке о Општинској управи, те извештај о њеном раду у 2023.
Ипак, једна од најбитнијих тема коју су разматрали одборници у локалном парламенту био је Програм гасификације општине Коцељева. Њу су претходно на својој седници усвојили чланови Општинског већа.
Представник опозиције у коцељевачкој скупштини Милан Михаиловић је, критикујући општинско руководство, поручио да није против гасификације, али да би најпре требало решити питање водоснабдевања и канализације.
Одговарајући на то председник општине Коцељева Душан Илинчић истакао је да су питања водоснабдевања и проблеми са којима се ова локална самоуправа у тој области суочава веома комплексни, али да то никако не значи да се руководство и надлежни не баве његовим решавањем.
–Када је реч о гасификацији, тј.о програму који би скупштина требала да усвоји, то је нешто што даје додатну озбиљност самој општини и додатне потенцијале за напредовање. То нам је неопходно за привреду, како постојећу тако и будућу, али и домаћинства. Мислим да би ово требало једногласно да подржимо сви, и опозиција и позиција за добро ове општине, за добро свих нас- поручио је Илинчић.
Председник Скупштине Општине Коцељева Верољуб Матић подсетио је да је програм први потез у гасификацији те да Коцељева није прва општина која ово питање решава на овакав начин.
–Ово је задњи тренутак да ухватимо прикључак, а гасификација је нешто за чиме вапе сви, привреда, домаћинства. То је најчистије гориво које постоји- рекао је Матић и замолио одборнике да “не замењују тезе”.
Упркос позивима да сви представници у парламенту подрже предложени програм гасификације, опозициони одборници нису то учинили. Међу њима било је оних који су били уздржани, али и других који су гласали против, док су представници владајуће већине својим гласом верификовали предложени документ.